Rotterdam en Barendrecht presenteren slotpropositie voor KNVB Campus

19 November 2025, 16:50 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
Gemeente Barendrecht

Dinsdag hebben Rotterdam en Barendrecht de gezamenlijke slotpropositie voor de KNVB gepresenteerd: het Zuidelijk Randpark als dé toekomstige plek voor de KNVB Campus. Een unieke locatie met ruimte, bereikbaarheid, sportieve traditie, een sterk regionaal netwerk én middenin de samenleving. Op deze locatie moet overigens ook een AZC komen voor 350 vluchtelingen en staan er vooralsnog ook nog twee of drie windturbines gepland.

Met de kracht van onze samenwerking tussen gemeenten, de provincie en vele ondernemende en maatschappelijke partners in de regio hebben de twee gemeenten laten zien dat het Zuidelijk Randpark niet alleen logisch is, maar ook dé keuze voor de lange termijn. De bal ligt nu bij de KNVB. Rotterdam en Barendrecht staan klaar voor de volgende stap.

De KNVB is serieus in gesprek met drie andere gemeentes over een mogelijke verhuizing van de voetbalbond uit Zeist. Barendrecht-Rotterdam, Almere en Lelystad hebben een kansrijk voorstel gedaan voor een nieuw onderkomen. In oktober 2024 begon de KNVB een zoektocht naar een geschikte locatie voor de campus, waaronder de trainingslocatie van het Nederlands elftal en het hoofdkantoor van de bond valt. 

Het hoofdkantoor van de KNVB staat sinds 1965 in Zeist. De huidige locatie is volgens de voetbalbond te klein om alle nationale en internationale ambities te realiseren. Daarom begon de KNVB vorig jaar oktober de zoektocht naar een mogelijk nieuw onderkomen. Zeist komt de KNVB inmiddels tegemoet. De gemeente zou de voetbalbond graag behouden.